Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta jest ważna zarówno dla pacjenta jak i fizjoterapeuty, ponieważ na tej wizycie możemy się poznać. Zależy mi by, każdy pacjent poczuł się komfortowo i swobodnie dlatego, krótko wypunktuję jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty.

1. Bądź parę minut wcześniej

Z reguły pacjenci są umawiani w odstępie 1 godziny. Twoje spóźnienie spowoduje, reorganizacje mojej pracy, która ostatecznie może prowadzić do skrócenia Twojej wizyty.

2. Zabierz dokumentacje medyczną

Jeśli leczysz się i badasz regularnie. Posiadasz RTG, MRI, TK czy inne badania, przynieś je na wizytę będą one pomocne w rozwiązywaniu problemu z jakim przychodzisz.

3. Zadbaj o odpowiedni strój

Zabierz ze sobą wygodny strój sportowy oraz dobierz odpowiednią bieliznę, w której będziesz się czuć komfortowo. Niektóre badania wymagają rozebrania się.

4. Nie bój się mówić o odczuciach

Podczas procesu rehabilitacji ważny jest kontakt na linii pacjent terapeuta. Nie bój się mówić, że boli lub że coś jest nie tak.

5. Nie nastawiaj się na jedną wizytę

Rzadko, który problem jest usuwany po pierwszej wizycie, dlatego nie czuj się zawiedziony, że nie czujesz 100% poprawy po pierwszym spotkaniu.

6. Nie każda rehabilitacja to masaż

Jest wiele technik fizjoterapeutycznych, które stosuje i które wymagają dotyku, lecz nie każda z nich to jest masaż.